Coraz bardziej poszukiwana jest sól Piramidowa, do której wejście jest najdroższe na świecie

Niewiele osób wie, że sól z bali okazała się bardzo wysokiej jakości. Tak dobrze, że entuzjastów okazuje się być coraz więcej w obcych krajach. W ten sposób można go zaklasyfikować jako jedną z najdroższych soli na świecie.

Sól ta ma również unikalny kształt podobny do piramidy. Ponownie, specjalny kształt piramidy, jest to forma naturalnie wytwarzana przez samą sól, bez przechodzenia przez proces penetakanu. W Indonezji sól ta znana jest tylko w Cieśninie balijskiej.

Jawara jest jedną z firm, które wciąż przetrwały, aby sprzedawać tę sól w innym kraju. Nawet rzadko, popyt często nie może być zaspokojony z powodu ograniczonej produkcji.

Sandy Hilman, Dyrektor Generalny Javary, powiedział, że proces produkcji soli jest nadal bardzo tradycyjny. Nie bez powodu tradycyjny proces nadal trwa, ponieważ nie chce eliminować właściwości soli piramidy.

„Nie nasza produkcja, odkrywamy tylko potencjał w tej dziedzinie. Nasze właściwości wzmacniają istniejącą tradycję, ponownie wzmacniają połączenie rynku z laboratorium testowym i innymi ” – powiedział Herlianti, cytowany Detik.com.

Jeśli chodzi o samą cenę, najwyższej jakości piramidy solne są wyceniane na 120 000 USD za 100 gramów.

Źródło mocy egzotyczna natura Bulelenga

Prawdziwe piramidy solne od dawna są jednym z zasobów naturalnych w rejonie Buleleng. To właśnie w Keczamatan Tejakul, regionie Buleleng East. Wcześniej cena soli była nadal dość przystępna. Właśnie wtedy, gdy popyt rośnie, wzrost cen był nieunikniony.

Bali Post kiedykolwiek transmitował wiadomości o piramidzie solnej Kecamatan Tejakula w tym roku. W tym czasie, w 2017 r., ceny piramid solnych nadal mieściły się w przedziale 26 000 Rs za jedyne 100 gramów. Docierając tutaj, okazuje się, że coraz bardziej zdają sobie sprawę z egzotyczności tej soli. Tak więc popyt nadal rośnie.

Wciąż cytując to samo źródło, Herlianti powiedział: „Są ludzie, którzy zazwyczaj smakosze (smakosze) bardzo cenią składniki. Nie tylko są dobrze odżywione, ale także kuszone tym, co myślą o egzotyce. W każdym kraju zawsze jest społeczność takich ludzi. Nasze dostawy do Australii trafiają również do słynnego szefa kuchni (tam)”.

Oprócz tego, że jest źródłem energii o egzotycznej naturze, rząd Hrabstwa Buleleng faktycznie opracował przemysł piramid solnych jako nowe miejsce turystyczne. Oczekuje się, że proces wytwarzania piramid solnych w końcu zapakowanych w atrakcję turystyczną przyciągnie zainteresowanie turystów wizytą w Buleleng. Zwłaszcza turyści z regionu Azji i Pacyfiku, Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Cytat ze strony Agencji Zasobów Ludzkich i Rozwoju Zasobów Ludzkich (BKPSDM) Buleleng Regency, sól ta specjalna oferta znajduje się tylko w Buleleng. Chociaż Herlianti wspomina, że na świecie jest jeden obszar, w którym można znaleźć sól piramidy, a mianowicie na Cyprze. Po prostu umiejętność czytania i pisania na temat piramid solnych na Cyprze jest bardzo ograniczona.

GNFI wyemitowało również wiadomości o specjalnej soli tej piramidy w 2016 roku i Później. Kiedy okazuje się, że samorząd podejmuje kroki w celu zarejestrowania piramid solnych, Bali stało się światowym dziedzictwem rolniczym lub miejscem światowego dziedzictwa żywnościowego Światowej Organizacji żywności, a mianowicie żywności i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO). Przedstawienie odbywa się za pośrednictwem koordynującego Ministerstwa Rozwoju i kultury człowieka.

Posunięcie to zostało również podjęte po tym, jak rolnicy uprawiający sól w piramidzie otrzymali Nagrodę Adi Bhakti Minabahari z indonezyjskiego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i rybołówstwa w grudniu 2015 r. Ale dopóki ten artykuł nie został opublikowany, nie było więcej wiadomości na ten temat.

Jednym z powodów, dla których piramida soli zasługuje na bycie „kandydatem” do miejsc Światowego Dziedzictwa, jest to, że technologia produkcji różni się od produkcji innych soli. W przeciwieństwie do soli jako całości, która wykorzystuje staw do hodowli ryb. Specjalna technika nazywa się techniką „żłobka” z wykorzystaniem drzewa palmowego.

Proces produkcji wyrównywania gleby, w której miesza się wodę morską, przy użyciu tuluda w stawach solnych. Po wyschnięciu warstwa powierzchniowa gleby z góry jest wykopywana i podnoszona na szczyt za pomocą narzędzia zwanego tingjung. Woda Kapiąca z tinjung jest dalej suszona w rynnie, aż sól krystalizuje i tworzy kształt przypominający piramidę.

Ostatnio technika ta została zmodyfikowana za pomocą technologii Zielonego domu lub szklarni. Jak rozpuścić karmniki solne zakończone świeżą wodą. Roztwór soli umieszcza się następnie w szklarni lub szklarni w celu procesu suszenia. Jeśli pogoda jest słoneczna, sól piramidy można zebrać w ciągu 2-3 dni.

Niestety, jeśli pogoda nie przyczyni się do jego rozkwitu lub naturalnego powstawania, kształt piramidy nie będzie idealny. Jeśli tak, sól może nie być warta sprzedaży konsumentom, którzy szukają soli Piramidalnej.

Ponieważ proces produkcji jest bardzo naturalny, piramida soli naprawdę nie zawiera składników wybielających, konserwantów ani innych chemikaliów.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*