Ciągłe wysiłki rządu i wykonawców branży MICE w trakcie wybuchu Covid-19

Człowiek GNFI, nie można zaprzeczyć, czy epidemia Korony (Covid-19) wpływa na ruch branży. Jedna gałąź spotkań, promocji, Konwencji i wystaw, lub powszechnie znana jako MICE (Spotkanie, Promocja, Konwencja, wystawa).

Firmy, które nazywają odwołanie wydarzenia MICE, osiągnęły prawie 50 procent w pierwszym kwartale (1 kwartał) 2020 roku.

Przewodniczący Stowarzyszenia międzynarodowych kongresów i konwencji (ICCA International Congress and Convention Association) Indonezji, Rati ning, powiedział, że przemysł Mice w Indonezji jest dość pasjonatem w 2018 roku.

Po raz pierwszy Indonezja była gospodarzem corocznego spotkania MFW-Banku Światowego na Bali, w którym wzięło udział około 30 000 uczestników z wielu krajów.

Nie wspominając już o tym, że w tym samym roku istnieją programy rządowe związane z czterema nowymi atrakcjami turystycznymi Bali (jezioro Toba, Bromo, Mandalica i Labuan Bajo), których celem jest zwiększenie dochodów z turystyki w walutach obcych. Jeszcze z obecnością koncertów muzycznych, targów motoryzacyjnych, Targów Technologii, targów mebli itp.

W 2019 r., który jest rokiem wyborów i wyborów prezydenckich (wybory prezydenckie), wielu przedsiębiorców czeka i widzi rozwój, realizując strategię.

Niestety strategia, która została opracowana i opracowana w 2019 r., która zasadniczo zostanie zastosowana w 2020 r., powinna ponieść całkowitą porażkę z powodu korony pandemicznej.

„W rzeczywistości w 2020 r., Jeśli nie będzie koronawirusa, moglibyśmy wystartować (wystartować), ponieważ w rzeczywistości pod względem miejsca (miejsc) jesteśmy gotowi, Infrastruktura jest, lot jest zbyt duży”, powiedział Rati na początku lutego 2020 r. podczas konferencji prasowej na forum ICCA Indonezja 2020 w Penelengaraan.

Tymczasem kierownik budynku spotkania as JIExpo w Kemayoran w środkowej Dżakarcie potwierdził fakt odwołania lub opóźnienia wystawy związanej z wybuchem.

Ralf Scheunemann, wiceprzewodniczący i oficjalne miejsce JIExpo, powiedział, że większość dużych targów, które odbyły się w JIExpo, to targi business-to-business (B2B). Wśród uczestników dominują lokalni biznesmeni, ale kupujący pochodzą z zagranicy.

Wystarczy spojrzeć na targi motoryzacyjne, takie jak indonezyjski Międzynarodowy Salon samochodowy (IIMS) i Regionalny Międzynarodowy Salon samochodowy Surabai Gaikindo Indonesia (GIIAS), odwołane.

„…Dopóki nie będziemy mieli prawie 50-procentowego opóźnienia lub odwołania ” – powiedział.

Później, kontynuował Ralph, wystawa-wystawa zostaje przeniesiona, będzie szukać daty wymiany instrumentów w drugim semestrze 2020 r. (sierpień-grudzień).

Jeśli promotorzy będą nadal organizować wystawę, Ralph nie ma gwarancji, że wszystko zostanie opłacone w drugim semestrze. Przewiduje również, że przychody z wynajmu powierzchni spadną o 20 procent.

Produktów turystycznych i organizatorzy wydarzeń (wydarzeń) Ministerstwa Turystyki i gospodarki kreatywnej (Kemenparekraf) Rizki Handayani powiedział, że obecny przemysł turystyczny zachorował z powodu skutków wybuchu epidemii.

Tym razem wyjaśnił, że rząd pracuje nad zachętami, które zostaną dostarczone w sektorze turystyki i innych branżach MICE.

Dochody Biur Podróży Swobodnie Spadają

ASTINDO, które jest stowarzyszeniem biur podróży w Indonezji, ujawniło obecność zwrotów (zwrotów) na dużą skalę związanych z tą epidemią. Stało się to od końca stycznia 2020 roku.

Wielu konsumentów, którzy anulują bilety lotnicze na podróże zagraniczne i krajowe z powodu powszechnego wybuchu koronawirusa w miejscu docelowym.

Sekretarz Generalny Astindo Pauline Sucharno powiedziała, że ze względu na konsekwencje zwrotu takich podróży międzynarodowych i krajowych są anulowane nawet o 80 procent. Pod tym warunkiem, kontynuował, aktorzy, agenci, aktorzy podróżujący muszą zagrać, aby rozpocząć operację.

Ucierpiały podmioty z branży turystycznej, takie jak hotelarstwo. Wiceprzewodnicząca indonezyjskiego Stowarzyszenia hoteli i restauracji w całej Indonezji (PHRI) Maulana Yousran mówi, że nieco ponad 1200 hoteli zostało dziś zamkniętych z powodu poważnych skutków pandemicznej korony.

Liczba ta będzie nadal rosła, jeśli śmiertelna pandemia potrwa jeszcze długo.

„Wpływ odczuwają hotele we wszystkich regionach, ponieważ nie jest to możliwe. Było całkiem sporo” – powiedziała Maulana na Tempo.co.

Wpływ i strategia

Wpływ tego wybuchu na przemysł myszy z pewnością zmusza organizatorów gier mózgowych do opracowania nowej strategii. Niektórzy z nich czekają na szybki ruch rządu, aby zareagować na społeczno-ekonomiczne konsekwencje tego.

Nawet Agus Riyanto, założyciel Market Squats Automotive (PARJO), który nosił tytuł wystawy opartej na kreatywnej i niestandardowej kulturze przemysłu motoryzacyjnego, twierdzi, że szczyt pandemii zaszkodzi cywilizacji organizacji imprezy.

„Może tak być, ponieważ nigdy się nie dowiemy, dopóki ten wybuch się nie skończy. Jak duża jest mapa radarowa rządu? polityka polega na tym, że w rzeczywistości istnieje duży znak zapytania społeczności, taki jak system, proces itp.”, powiedział w GNFI w środę (8/4).

Jeśli według niektórych kręgów ta pandemia zakończy się w czerwcu 2020 r., Gusno-znajome powitanie Agusa-w rzeczywistości ma w to trochę wątpliwości. Oznacza to, że nie zgodził się z przewidywaniami Ralpha, który powiedział, że druga połowa będzie odrodzeniem branży wystawienniczej po pandemii.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*