Już spada, indeks okazuje się, że porusza się w zielonej strefie w środku pandemii

Gospodarka jest sektorem najbardziej dotkniętym pandemią Kala Covid-19 na całym świecie. Co więcej, uderzyło to w kraje o największej gospodarce świata. Tak szybko, jak Chiny stały się krajem, który odnotował największą liczbę przypadków. Po tym, jak Chiny złagodziły presję, zwracamy się teraz do Stanów Zjednoczonych, które zajmują wiodącą pozycję. W rzeczywistości gromadzące się liczby nigdy nie osiągają 17,166 przypadków dziennie, czyli 27 marca. Liczba ta pobiła już rekord Chin.

Po tym, jak USA ujawniły przerażające warunki, jeszcze przed ustanowieniem rekordu, Gospodarka Indonezji mocno ucierpiała. Zwłaszcza na giełdzie. Spójrz na skonsolidowany indeks cen akcji (CSPI), który tworzy najniższy poziom od ośmiu lat na poziomie 3 937, 63 24 marca . Bardzo gwałtownie spadł do ponad 30% tego, co wcześniej miało być na poziomie 5,650, 14, co jest najwyższym miesiącem marca.

Okazuje się, że Warunki upadku nie trwały długo. Wartość indeksu polega właśnie na tym, że program nadal rósł, choć został przerwany. Jeśli negatywne nastroje w tym czasie były spowodowane przez Covid-19, to dlaczego JCI zamiast tego utrzymywał się w górę? W rzeczywistości liczba zarażonych w Indonezji wciąż rośnie.

Luzowanie ilościowe(QE) to niekonwencjonalna polityka pieniężna mająca na celu zapobieganie spadkom podaży pieniądza, gdy polityka pieniężna o standardowym początku jest nieskuteczna. Podczas pandemii bardzo prawdopodobne jest wycofanie pieniędzy zdeponowanych w banku na dużą skalę.

Fed nigdy nie przeznaczył środków na QE podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

Amerykański bank centralny kupuje na dużą skalę różne rodzaje obligacji w postaci Papierów Wartościowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką. Ma to na celu zapewnienie, że długoterminowe stopy procentowe – takie jak oprocentowanie kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych – pozostają niskie i niedrogie. Polityka ta obowiązuje również po tym, jak Fed obniżył stopy procentowe tingkas do liczb z 0% 15 marca.

Początkowo Fed właśnie wprowadził środki motywacyjne o wartości 700 miliardów dolarów. W rzeczywistości, jeśli warunki gospodarcze nadal nie pokażą obecności pozytywnego ruchu, Fed planuje w razie potrzeby wydać do 10 bilionów dolarów amerykańskich.

Po drugie, Senat USA wydał również pakiet stymulacyjny Covid-19 o wartości 2 bilionów USD. Zachęta ta zostanie wykorzystana do zapewnienia pożyczek na małe firmy, ulg podatkowych dla firm i zasiłków dla bezrobotnych dla osób, które straciły pracę z powodu Covid-19. Zwykle zastępuje to pracowników projektu.

Dwa pozytywne nastawienie ze Stanów Zjednoczonych zmniejsza zaufanie uczestników rynku, choć nadal uważa się to za tymczasowe. Amerykańskie indeksy giełdowe, takie jak S & P500, Dow Jones, Indeks LQ45, wzrosły i pomogły podnieść ruch JCI. Tempo wzrostu następuje po indeksie globalnym.

Jednak analitycy rynku zauważają, że na JCI stale wpływała sytuacja i stan tego kraju w walce z pandemią Covid-19.

Od 8 kwietnia Polityka izolacji Wuhan zostanie zniesiona. W rzeczywistości zaczęli teraz otwierać niektóre obiekty w mieście. Lokalna społeczność zaczęła już zezwalać na prowadzenie działalności jak zwykle, choć wciąż znajdowała się na liście obserwacyjnej. Stwarza to pozytywne nastawienie do zaufania uczestników rynku indonezyjskiego.

Chiny są jednym z głównych dostawców surowców i środków produkcji w Indonezji. Baza danych statystyk handlu towarami Narodów Zjednoczonych (un Comtrade) zauważa, że wartość importu Indonezji z Chin sięga 10 miliardów dolarów rocznie. Liczba ta odnosi się do importu kotłów, maszyn i innych urządzeń mechanicznych. Natomiast całkowity handel między dwoma krajami osiągnął ponad 72 miliardy dolarów rocznie.

Kiedy W Wuhan miał miejsce stan wyjątkowy Covid-19, według najnowszych danych Centralnego Biura Statystycznego import Indonezji z Chin spadł o 4,6 procent rok do roku. Ma to niekorzystny wpływ, szczególnie w Indonezji.

Wraz z początkiem poprawy warunków W Wuhan, oznacza to, że aktywność gospodarcza będzie stopniowo odzyskać.

Nie Panikuj! To Nie Jest Pierwsza Pandemia

W rzeczywistości taka sytuacja nie pojawia się po raz pierwszy. W sytuacji na giełdzie normalnym przypadkiem jest korekta i pogorszenie. Nazywa się to trendem niedźwiedzi. Trend niedźwiedzi oznacza to również koniec hossy (trend wzrostowy), który obserwowano od 11 lat.

Współzałożyciel i szef StashAway Singapore, firmy inwestycyjnej zajmującej się zarządzaniem aktywami, Freddy Lim, widząc, że Warunki epidemii lub pandemii często powodują korektę rynku. Ale ekspozycja jest zwykle stosunkowo krótka, co najmniej nieco mniej niż dwa miesiące.

„Pandemia HIV / AIDS w 1981 r.jest wyjątkiem ze względu na wpływ korekty na rynek, która trwała 5 miesięcy”, powiedział Lim dla CNBC Make It International.

„Uczestnicy rynku muszą zrozumieć, że jest to oczywiście kontekst zagrożenia zdrowia” – powiedział Lim.

Indeks MSCI World Equity pokazuje, że sądząc po jego podróżach, rynki przeszły już okres epidemii, często dostosowując rynek i powodując spadek cen lub trend niedźwiedzi. Zobacz tabelę poniżej.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*