Zwolnienie celne z podatku akcyzowego od alkoholu etylowego jako środek zapobiegawczy COVID-19

Wybuch COVID-19 został uznany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za wydarzenie Nadzwyczajne. Ostatnia aktualizacja na dzień 23 marca 2020 r. liczba osób zakażonych wirusem korony Covid-19 na świecie osiągnęła 331,273 wersji kompas.com w którym jednym z nich jest oczywiście Kraj Indonezja. Jako krok w celu przewidzenia powszechnego rozprzestrzeniania się Covid-19, rząd, poprzez organy celne, zwalnia akcyzę od alkoholu etylowego jako surowców/materiałów pomocniczych do celów społecznych i produkcji środków dezynfekujących do rąk, środków dezynfekujących do powierzchni i środków antyseptycznych.

Jest to cytowane bezpośrednio z oficjalnej strony Ministerstwa Finansów Republiki Indonezji, na której dyrektor generalny Służby Celnej (DG BC) Heru Pambudi wyjaśnił, że pracodawcy zakładu lub miejsca przechowywania alkoholu etylowego mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku akcyzowego na podstawie zamówień od agencji rządowych i organizacji pozarządowych związanych z COVID-19.

„Jeśli rezerwacje są dokonywane przez agencje rządowe, wystarczy list od rządu stwierdzający, że alkohol etylowy będzie stosowany do zapobiegania i zwalczania COVID-19. Tymczasem, jeśli rezerwacja zostanie dokonana przez organizację pozarządową, wystarczy list polecający od agencji rządowej, która zajmuje się zwalczaniem klęsk żywiołowych” – powiedział Heru.

Jeśli chodzi o zwolnienie z akcyzy na alkohol etylowy, to chodzi o Rozporządzenie Ministra Finansów (PMK) nr 172/PMK.04/2019 i decyzji Prezesa Urzędu Celnego i akcyzy Nr 43 / BC / 2017. Ponadto geru potwierdził również swoim pracownikom, że przyspieszy świadczenie usług i zaleceń technicznych związanych ze zwolnieniem z podatku akcyzowego w celu zapobiegania COVID-19.

„Wkrótce przyspieszymy świadczenie usług i zaleceń technicznych związanych ze zwolnieniem z podatku akcyzowego od alkoholu etylowego do celów społecznych i wykorzystywanych jako surowce lub materiały pomocnicze do dezynfekcji rąk, środków dezynfekujących powierzchnie, środków antyseptycznych i tym podobnych” – powiedział Heru.

Jako instrukcje wdrażania i wytyczne mające na celu zapewnienie możliwości zwolnienia z podatku akcyzowego od alkoholu etylowego w celu zapobiegania i łagodzenia skutków Covid-19, Urząd Celny wydał Okólny list do dyrektora generalnego urzędu celnego i akcyzy nr. SE-04/BC/2020 17 marca 2020 r.

Wraz z wprowadzeniem podatku akcyzowego na antyseptyczne surowce i tym podobne, oczekuje się, że społeczność będzie mogła łatwiej do niego dotrzeć, aby można było stłumić rozprzestrzenianie się COVID-19. Co więcej, przestrzegaj przepisów wydanych przez rząd, które mają na celu ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu, powinny być również egzekwowane przez społeczeństwo, aby mogły przerwać łańcuch dystrybucji COVID-19.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*