To nie trwało długo, Oto 5 wskazówek, jak czytać szybko i skutecznie

W życiu oczywiście Buddy nigdy nie był w sytuacji, w której trzeba czytać książkę z grubymi stronami i liczbami. Nie tylko czytanie, nawet mężczyzna musi zrozumieć jego treść. Czy to nie jest męczące?

Cóż, rozwiązaniem jest technika szybkiego czytania lub szybkiego czytania. Buddy może zastosować 5 wskazówek, aby szybko i skutecznie czytać TUTAJ. Więc nie musisz spędzać dużo czasu na czytaniu go przez cały czas

1. Zapewnij ostrość i widoczność

Osoba może zrozumieć tylko treść odczytów, które są skuteczne w skupieniu. Dlatego wybierz pozycję łatwą do odczytania. Unikaj rzeczy, które mogą uniemożliwić koncentrację, takich jak urządzenie powiadamiające, hałas, pokój był ciemny i tak dalej.

Jeśli czytasz zbyt uważnie, tylko szybciej zakręcisz głową i zmęczysz się. Wskazane jest, aby koleś zauważył odległość oglądania między okiem a książkami, najlepiej około 30 cm.w ten sposób twój umysł będzie podatny na informacje, ponieważ twoje oczy staną się szersze i będziesz mógł przeczytać jedno zdanie bezpośrednio.

2. Przeczytaj Całą Ofertę W Całości

Pismo składające się ze słów, które są ze sobą połączone i nie mogą stać osobno. W jednej wizji lub skanowaniu faceci powinni czytać jedność zdania, a nie słowo po słowie. Skoncentruj się na znaczeniu tego słowa, poświęć tylko czas na każde słowo, a powtórzysz odczyt wcześniej.

Według badań przeciętny dorosły może skanować tylko trzy do pięciu słów w linii. Skup się więc na wspomnianym trzecim i wspomnianym czwartym, dzięki czemu objętość czytania będzie coraz większa. Pal może następnie wyszukiwać słowa kluczowe w każdym zdaniu, aby zrozumieć znaczenie następnego zdania.

3. Przesuń Palec Wskazujący Zgodnie Ze Wskazaniami

Nie zdając sobie z tego sprawy, osoba może często powtarzać słowa i zdania, które wcześniej były nieczytelne z powodu zapomnienia lub pominięcia. Ten nawyk jest z pewnością nieefektywny, zarówno pod względem czasu, jak i zrozumienia.

Cóż, mężczyzna mógł przewidzieć palcem wskazującym. Wskazuj i poruszaj palcem, aby dokładnie podążać za czytelnymi słowami i zdaniami. W ten sposób osoba będzie bardziej skoncentrowana na łapaniu wielu słów.

4. Zaznacz główny pomysł w każdym akapicie

Unikaj czytania tekstów lub książek. Osoba powinna czytać selektywnie, koncentrując się na informacjach, które są ważne lub istotne.

Znajdź także podstawową ideę czytania, zwykle tylko na początku lub na końcu akapitu. Chociaż już to wiesz, daj znak za pomocą podświetlenia pióra (markerów). Dzięki tej sztuczce łatwiej będzie człowiekowi zrozumieć i zrozumieć związek każdego akapitu..

5. Określ umiejętność czytania i przyswajania słowa

W czytaniu najważniejsze nie jest to, jak szybko, ale jak skutecznie. Dlatego konieczne jest zmierzenie zdolności czytania i przyswajania tego, co powiedziałeś. Staraj się skutecznie zrozumieć w krótkim czasie.

Osoba może wykonać technikę, łatwo ustawić czas za pomocą narzędzi na 1 minutę, a następnie zacząć czytać przed przekroczeniem limitu czasu. Następnie policz, ile akapitu lub strony zostało przeczytanych. Za każdym razem, czytając, wykonuj tę technikę i staraj się skracać minuty na minutę

Pięć powyższych wskazówek będzie bardziej skutecznych, jeśli będziesz regularnie czytać i ćwiczyć. Przejdźmy do nawyku czytania wszystkiego każdego dnia, czy to artykułów, powieści, wiadomości i innych. W ten sposób możliwość odczytu tarczy zegarka będzie stale doskonalona i znacznie lepsza niż wcześniej.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*