Jeszcze Mniej Bogaty Szef Tesli Obudził Przestrzeń Biznesu Internetowego

Człowieku GNFI, wszyscy już wiedzą, czy SpaceX jest firmą założoną przez szefa Tesli, Ilona Muska.

Najbogatszy na świecie miał marzenie o dostępie do Internetu w dowolnym miejscu na świecie z prędkością Internetu, która powinna być szerokopasmowa. Następnie zbudował internetową przestrzeń biznesową za pomocą Starlink, satelitarnego nadajnika internetowego najnowszej generacji. Krótko mówiąc, chcesz uzyskać dostęp do Internetu w przestrzeni kosmicznej, możesz.

Dzięki Starlink SpaceX ma nadzieję uzyskać od 3 do 5 procent światowego przemysłu telekomunikacyjnego, który przynosi biliony dolarów rocznie, czyli równowartość od 30 do 50 miliardów dolarów rocznie. Mniej więcej tak pisze Business Insider w pierwszy weekend tego roku.

Odsuwając się na dalszy plan, Musk po raz pierwszy omówił koncepcję open w 2015 roku. Zauważył, że grupowanie statków kosmicznych na niskiej orbicie okołoziemskiej może zapewnić znacznie wyższe prędkości transmisji danych, byłoby lepsze niż w przypadku tradycyjnych satelitarnych dostawców usług internetowych.

Umieszczenie 900 satelitów Starlink
Następnie SpaceX uzyskał zgodę Federalnej Komisji Łączności na rozmieszczenie prawie 12 000 satelitów wielkości stołu w połowie 2027 roku. Liczba ta była stosunkowo niewielka, ponieważ Musk planuje latać 42 000 statków kosmicznych. Aż w końcu firma z powodzeniem wystrzeliła w kosmos ponad 900 satelitów Starlink.

„Widzimy to jako sposób na generowanie przychodów przez SpaceX, które można wykorzystać do opracowania bardziej złożonych rakiet i statków kosmicznych” – powiedział Musk w 2019 roku.

” … Naszym zdaniem jest to ważny krok w kierunku rozwoju niezależnego miasta na Marsie i bazy na Księżycu”.

Wcześniej w 2020 r. SpaceX rozpoczął testowanie internetowej wersji beta programu dla ogółu społeczeństwa w północnych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ta próba zyskała uznanie wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy w większości nie mają dostępu do szybkiego Internetu w Odległych obszarach lub na środku morza, przynajmniej do czasu pojawienia się Starlink.

Potencjalnie zaśmiecają i blokują widoczność teleskopu
Pomimo pozytywnej odpowiedzi analitycy nadal badają, czy Starlink może czerpać z tego większe zyski. Niektóre pytania pojawiają się również w trakcie kontrowersji, które rozprzestrzeniają się na temat wskaźnika awaryjności satelity i jego zdolności do tworzenia orbitalnych śmieci lub satelitów śmieciowych. Ponadto bezpośredni wpływ tego niepokoju polega na przetrwaniu kwestii studiowania astronomii.

Nigdy wcześniej nie krążyły pogłoski, że astronomowie mają trudności z obserwowaniem gwiazd za pomocą lornetki lub teleskopu, ponieważ czasami przeszkadzały satelity Starlink. Cóż, w przyszłości spodziewane problemy w tym przypadku nie pojawią się, podobnie jak dzisiaj, plusy i minusy.

SpaceX jest z pewnością ważnym przełomem w świecie telekomunikacji cyfrowej, co z pewnością jest korzystne dla kanału komunikacyjnego w przyszłości, w szczególności dla niezawodności dostępu do Internetu. Łączność satelitarna Starlink może potencjalnie łączyć wiele różnych osób z dowolnego miejsca na świecie bez zakłócania sygnału z nadajnika.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*