Oddzielony Oceanem most Batam Bintan będzie najdłuższym mostem w Indonezji

Obietnice rządu dotyczące projektu budowy mostu Batam Bintan wydają się bardziej realne. Optymistyczne podejście do tego wynika, ponieważ z punktu widzenia budżetu rząd centralny utworzył fundusz o wartości 3,4 bln rupii.

Minister planowania rozwoju narodowego lub szef Agencji planowania rozwoju Narodowego Suharso Monoarfa, powiedział, że most Batam Bintan ma zostać ukończony przed 2024 rokiem. Natomiast proces budowy rozpoczyna się najszybciej w tym roku.

„Wciąż w toku. Nasz cel w 2021 lub 2022 r.już zaczął się budować”. O tym słowie Suharso Monoarfa poinformował między sobotą (24/4/2021).

Ponadto, w celu realizacji projektu budowlanego do maksimum. Następnie obietnica rządu związana z rozwojem w praktyce przeszła również szereg ważnych działań w ciągu ostatnich kilku lat. Rozpoczęcie działalności w zakresie analizy projektu przed omówieniem budżetu rozwoju.

Rzeczywisty projekt mostu Batam Bintan na wyspach Riau został po raz pierwszy opracowany przez rząd prowincji w 2005 roku. Następnie projekt budowy mostu został ponownie zaktualizowany w 2010 roku.

Na przykład aktualizację mostu można zobaczyć pod względem wymiarów, w których nastąpiła korekta szerokości mostu z wczesnych 28 metrów, teraz zaktualizowana do 33 metrów.

Rozbudowa mostu, według dyrektora budowy Generalnej Dyrekcji Dróg mostowych (DG) Ministerstwa PUPRA Yudhi Khandita Panjiriawan, miała być zgodna ze standardem rozwoju projektu, który utworzył most płatny.

Konsekwencje takiego standardu ostatecznie zmusiły użytkownika pojazdu, który przekroczył most Batam Bintan, do zastosowania taryf.

Na podstawie raportu gubernatora Wysp Riau Ansara Ahmada przewiduje się, że około 7 000 pojazdów przejedzie codziennie przez most Batam Bintan.

Całkowita długość trasy zostanie pominięta przez zawodników, tj. do 7000 metrów długości. Więcej informacji, miejsce docelowe Batam Tanjung, kotwica na wysokości 2000 metrów. Tymczasem Tanjung Sauh-Bintan pokonał 5000 metrów.

Kandydaci na najdłuższy most w Indonezji
Nazwa mostu Suramadu jako najdłuższego mostu w Indonezji wydaje się ustępować mostowi Batam Bintan.

Ponieważ całkowita długość mostu Suramadu, który przecina Cieśninę Madura, wynosi tylko 5438 m (5,4 km) w porównaniu do mostu Batam Bintan, który będzie miał 7000 stóp (7 km) długości.

Planowanie zostało to również potwierdzone przez Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa (PUPR) Basuki Hadimuljono, że budowa mostu Batam Bintan ze standardową płatną drogą zostanie rozciągnięta na 7000 metrów nad poziomem morza i stanie się najdłuższym mostem w Indonezji.

Planując budowę mostu Batam Bintan, później okazało się, że pod względem kolejności najdłuższego mostu, most Batam Bintan zmieni pozycję pierwszego mostu Suramadu jako najdłuższego mostu w Indonezji do tej pory.

Natomiast status mostu zajmuje trzeci pod względem długości Djembatan Dompak o długości 1,5 km. ponadto istnieje most Taian, który łączy Centralny Kalimantan i Zachodni Kalimantan, zajmując czwartą pozycję o długości 1,44 km.

Zbudowany zgodnie ze schematem PPP
W przeciwieństwie do budowy mostu Suramadu, który jest poważnie zniszczony przez budżet dochodów i wydatków rządowych (APBN), projekt mostu Batam Bintan, zbudowany w ramach Programu Współpracy rządu z podmiotami gospodarczymi (PPP).

Chociaż rząd centralny przygotowywał już budżet na budowę mostu Batam Bintan w wysokości 3,4 biliona rupii. Z drugiej strony oczekuje się, że alternatywne finansowanie infrastruktury poprzez współpracę rządu z podmiotami gospodarczymi (PPP) będzie najlepszym sposobem na realizację rozwoju regionu lub regionu bez obciążania budżetu państwa.

Minister PUPR Basuki Hadimuljono powiedział, że finansowanie rozwoju infrastruktury w ramach programu PPP ma zalety w stosunku do budżetu państwa.

„Finansowanie budowy infrastruktury w ramach programu PPP ma zalety w porównaniu z budżetem rządowym, który dla sektora prywatnego ma pewność zwrotu (inwestycji) plus korzyści. Tymczasem zaletą projektu rządowego wielu osób nadzorujących jest stworzenie uporządkowanej Administracji i uporządkowanej konserwacji, aby lepiej służyć społeczeństwu ” – powiedział minister PUPR Basuki Hadimuljono na bisnis.com (26/4).

Jeśli chodzi o postępy związane z finansowaniem rozwoju infrastruktury w ramach programu PPP, wciąż jest on na etapie zakończenia dyskusji. Dyrekcja Generalna (DG) autostrad Ministerstwa PUPR potwierdziła również, że przeprowadzana jest ocena możliwości technicznych i finansowych przy budowie mostu Batam Bintan.

Oczekuje się również, że budowa mostu przyspieszy wzrost gospodarczy w regionie, a także poprawi komunikację w regionie wysp Riau, skracając czas podróży, a także koszty transportu ludzi i towarów.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*