Historia Kwitnącego Lasu Kogun Po Inwazji W Ciągu Ostatnich Dwóch Dekad

Wyspa Sumatra jest jednym z gorących punktów różnorodności biologicznej podlegających niesamowitemu poziomowi różnorodności endemizmu sundajskiego. Ale jeśli presja jest bardzo wysoka, różnorodność biologiczna zostanie potencjalnie utracona.

Jeden z nich znajduje się na południowej Sumatrze, a mianowicie na Obszarze Chronionego wzgórza Leśnego Kogong, położonego na obszarze plemienia środkowego lakitana (STL) Ulu Terawas Kabupaten musi RAVAS.

Dawna pokrywa glebowa wzgórza Kogong i okolic w latach 60.nadal ma postać naturalnych lasów, jednak od 1961 r. inwazja lasów stała się bardziej powszechna aż do lat 80.

Następnie w 1997 roku w chronionym lesie wybuchł wielki pożar. Na podstawie niedawno przeprowadzonego badania terenowego wskazuje się, że poziom szkód wyrządzonych lasowi chronionemu Hill Kogong jest dość wysoki.

„Kawa, guma i durian są już tutaj Duże. Miał już 20 lat, około 1970 roku Forest Hill Kogong najechał i otworzył w ogrodach obywateli”, powiedział Nibuancia, przewodniczący grupy rolników leśnych (KTH) HKm Wana Manunggal, jak donosi Mongabay Indonesia, na początku marca.

Następnie opowiada historię inwazji na Forest Hill Kogong o powierzchni 1,222 akrów. Wyjaśnił okres 1970-1990-obszar, który najechali ci ludzie.

„Odkrycie lasu powodujące utratę różnorodnych gatunków flory i fauny, takich jak drzewo tembesu, meranti, Ulin, różnorodne storczyki, Tygrys sumatrzański, Paw sumatrzański, długowłosy, jeleń, antylopa, do nosorożca” – kontynuował.

Podczas eksploracji roślinność roślin jest nadal zdominowana przez kawę, gumę i durian. Wznosząc się na wysokość 100 metrów nad poziomem morza, stroma droga, a także formacja dużego kamiennego muru, zaczęły być ozdobione roślinami orchidei, simbara, begonii i filodendronu.

Sam Las Kogong ma powierzchnię 290 hektarów. Obecnie zarządzany jest jako Las Gminny składający się z obszaru zalesiania (205 akrów) i lasu chronionego (85 akrów).

Z powierzchni 205 hektarów gospodarki leśnej około 100 hektarów służy mieszkańcom jako obszar plantacji gumy, durian i kawy. Zobacz kemamfaatkan given Forest Cogong, informując opinię publiczną o zrównoważonym rozwoju przyrody.

„Zaangażowanie społeczności w utrzymanie i zachowanie Kogong Forest Hill zmniejszyło szkody wyrządzone przez Kogong Forest Hill. Nawet stopniowo różnorodność zwierząt i roślin w leśnym wzgórzu Kogong zaczęła wracać do normy ” – powiedział.

Ochrona Leśnego Koguna
Z pasją do odbudowy i ochrony wzgórza Kogong, Nibuancia i mieszkańcy rozpoczęli zielony ruch od 2004 roku.

Początkowo mieli trudności z zaangażowaniem obywateli, powiedział Nibuancia. Ale stopniowo mieszkańcy miasta mogą być przekonani o znaczeniu odbudowy lasów w okolicy. W 2012 roku mieszkańcy złożyli do rządu program leśnictwa społecznego.

Nie jest również oddzielony od liczby osuwisk w porze deszczowej, mieszkańcy miasta zaczęli zdawać sobie sprawę ze znaczenia przywrócenia tego lasu do pierwotnych funkcji.

„Dzięki Bogu jest teraz 90 głów rodziny, którzy są zaangażowani w ochronę Kohong Forest Hill, są oni włączeni do KTM HKm Wanga Manunggala” – powiedział.

Legalność leśnictwa uzyskana za pośrednictwem Bupati Musi Rawas nr 389 / KPTS / KEHUT / 2015 w sprawie udzielenia pozwolenia na użytkowanie lasu Gminnego [HKM].

Jedną z osób, które odgrywają rolę w kształtowaniu krajobrazu lasu, są nawet dawni Squatters. Casto, w tym czasie miał spłacić dług Leśnego szczytu Kogong tindakanya.

„Kiedyś byłem najeźdźcą lasu, który w końcu odzyskał przytomność. Płacę dług. Stałem się szefem zespołu zajmującego się kształtowaniem krajobrazu na wzgórzu Kogong o nazwie Wana Bhakti, co oznacza służbę leśną. Uprawiamy około 50 tysięcy drzew typu meranti, tembes i teak”, powiedział Casto, Varga des Sukacarya, który jest obecnie członkiem Community Forest (HKM) Hill Kogong.

„Około 50 procent posadzonych drzew rosło i rosło do tego momentu” – powiedział ojciec trójki dzieci.

Według zapisów Mongabai Indonezji, podczas wędrówki i eksploracji wzgórza Leśnego Kogong na wysokość 600 metrów nad poziomem morza, odkryta pokrywa leśna jest dość gęsta. Pojawia się wiele drzew, które zniknęły w erze inwazji, takich jak meranti, tembesu, merbau i różne gatunki storczyków, a także roślina z rodziny begonii i filodendronów.

Jednak zwierzęta takie jak nosorożce, tygrysy i długowłose nie były widziane w ostatnich latach. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre gatunki dzikiej przyrody zaczęły zamieszkiwać to miejsce. Znaleźli ślady zadrapań z rogów antylopy na drzewie.

„Powrót wielu gatunków flory i fauny może wywołać powrót ekosystemu łańcucha Kogong Forest Hill, tak jak poprzednio”, kontynuował Nibuancia.

Powrót siedliska Leśnego Kogoon
Opierając się na badaniu Дестьена Атми Арисанди i Мерти Триянти z STKIP Любуклинггау pod nazwą „Różnorodność roślinności na zboczach Когонг Кабупатен Musi Равас”, opublikowanym w 2020 roku w Czasopiśmie biologiczna edukacji i nauki call, poziom roślinności drzewa w leśnym wzgórzu Когонг liczy 30 gatunków, takich jak пулай, меданг, расамала, merbau, meranti i балам.

Jeśli chodzi o roślinność krzewiastą, znaleziono 16 gatunków, takich jak seduduk Lanang, bambus, Betel leśny, ryż ryżowy i liście bogów. Natomiast dla roślinności zielnej znaleziono 17 gatunków, takich jak tepusan, Keladi Red, Nanfu Green i Bemban.

Wielkość potencjału polega na tym, że rząd Kabupaten musi RAVAS 25 grudnia 2009 r.otworzy turystyczne Wzgórze leśne Kogong. To właśnie na plantacjach kauczuku sadzone są Społeczności.

Lasy osiągają ten cel, aby zapewnić ludziom dochód, w tym rządowi wioski, aby przestali przenikać do chronionego lasu Kohong Hill.

Ponadto zaprezentowano szereg gier przyrodniczych, zbudowano także szereg obiektów rekreacyjnych dla odwiedzających.

„W ciągu czterech lat, od 2009 do 2013 roku, odwiedzających Las visata Bukit Kogong było sporo. Około 2500 odwiedzających miesięcznie”, powiedział Nibuancia.

Atrakcyjność HKm Hill Cogong nie odgrywa żadnej roli, oprócz różnorodności roślin leśnych, które są rzadkie w Musi Rav, takich jak drzewo meranti, meravan Bango, Baur, bambus, durian i inne rośliny leśne, istnieją również różne gatunki ptaków, takie jak Perling, żółto-zielony, Orzeł, gołąb i nosorożec.

„Cieszę się, że mogę umieścić HKm Hill Cogong na tej liście. Odwiedzający zdobędą doświadczenie i wiedzę na temat typowych lasów tego regionu. Oczywiście cieszę się, że mogę pomóc społeczności”-powiedział Budima, członek HKm Hill Cogong, który codziennie pracuje na farmie, ponieważ nie ma ziemi.

Oprócz efektu ekonomicznego poprawiającego jakość leśnego wzgórza Kogong, 2.783 mieszkańców Sukakaryi uratowanych przed klęską żywiołową przez erozję i osuwiska podczas pory deszczowej. Z okresem lat 90. jest inaczej, w każdej porze deszczowej w tym regionie są tylko osuwiska.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*