Poznaj różne rodzaje transportu Transport naziemny RI, Co to jest?

Autor: Ega Krishnavati

W kwietniu Indonezja co roku 24 kwietnia obchodzi Narodowy Dzień transportu. Transport krajowy w Dniu Pamięci Może być przypomnieniem dla każdego obywatela Indonezji o znaczeniu TRANZYTU w życiu.

Z Narodowym Dniem transportu osoba może również pamiętać historię transportu w Indonezji. Dzięki dostępnemu transportowi oczekuje się, że społeczność będzie mogła korzystać z usług transportu z bezpieczeństwem i komfortem w berpergian.

Po pierwsze, transport publiczny po prostu wykorzystuje pracę zwierząt, ludzi i napęd w postaci silnika parowego. W końcu ludzie będą mogli budować pojazdy narzędziowe za pomocą napędu w postaci bardziej złożonej maszyny.

Cytowany ze stron Departamentu Transportu prowincji Jawa Zachodnia celem osoby budującej pojazdy lub Pojazdy jest ułatwienie przemieszczania się zarówno ludzi, jak i towarów z jednego miejsca do drugiego. Jakie są różne rodzaje transportu lądowego w Indonezji?

Rzuć okiem na krótką historię transportu lądowego na wodach podziemnych, z których wiele miało miejsce pod wpływem Holendrów kolonizujących Indonezję. W tym czasie mieszkańcy Indonezji polegali tylko na koniach, powozach, wózkach i trójkołowcach jako przedmiotach osobistych do transportu.

Rozwój transportu lądowego, który jest najbardziej odczuwalny do tej pory, to obecność infrastruktury kolejowej i drogowej, która rozciąga się na całą wyspę Jawa. Następnie stopniowo wszystkie środki transportu, które już minęły, zostały zastąpione ze względu na zmianę czasu i postęp technologiczny w Polityce rządzącego systemu politycznego.

Ponadto wynalezienie koła jest początkiem rozwoju transportu lądowego i ma znaczący wpływ na sposób transportu lądowego w Indonezji. Do tego czasu transport lądowy można podzielić na kilka typów w zależności od liczby używanych kół.

Rower jako środek transportu jest najprostszy, ponieważ może poruszać się bez samochodu. Obecność roweru można odkryć od czasów starożytnych do współczesności. Funkcja roweru nie tylko jako transportu osobistego i lekkiego ładunku, tym razem rower stał się sposobem na życie wielu ludzi.

Wagon
Wagon służy do przewozu pasażerów o pojemności od czterech do sześciu osób. Istnienie furgonetki można wykryć tylko w niektórych obszarach, takich jak Yogyakarta, Semarang, Solo, Magelang i okolice. Natomiast w innych dzielnicach Delman był używany tylko jako pojazd turystyczny. Główną energią życia jest moc ciągnięcia pociągu.

Motor
Motocykle to pojazdy dwukołowe najbardziej znane w Indonezji. Są to pojazdy dwukołowe wykorzystujące paliwo benzynowe i silnik jako główny silnik. Więc może jeździć na motocyklu, osoba musi spełniać określone wymagania. Warunki to posiadanie karty SIM C, kompletność dokumentów pojazdu, umiejętności prowadzenia pojazdu w celu zapobiegania wypadkom.

Wiele regionów Indonezji nadal zależy od wykorzystania rikszy jako głównego środka transportu. Trójkołowce mogą działać, gdy osoba pedałuje podczas jazdy. Następnie pasażer usiądzie z przodu.

W miarę upływu czasu wygląd rikszy został zmodyfikowany poprzez wykorzystanie silnika jako siły napędowej. Nie tylko w Indonezji, trójkołowce można również znaleźć w niektórych krajach, takich jak Wietnam, Indie i Malezja.

Bajaj
Autoriksza to pojazd trójkołowy, który opiera się na silniku jako głównym silniku. Miejsce kierowcy autorikszy jest przed pasażerem. Liczba pasażerów z Bajaj, maksymalnie dwie osoby i jego pozycja z tyłu kierowcy. Trójkołowce są nadal dopuszczone do użytku w Dżakarcie, choć tylko w niektórych regionach.

Samochód jest transportem lądowym, polegającym na silniku jako sile napędowej. Pojazd jest czterokołowy, może pomieścić od czterech do ośmiu pasażerów w zależności od typu i marki. Jeśli chodzi o niektóre rodzaje transportu publicznego, które polegają na samochodzie jako środku transportu. Tak więc, wiedząc, jak prowadzić samochód, osoba musi spełniać wymagania specjalistycznej karty SIM A.

Autobus
Autobus to transport publiczny o liczbie kół do ośmiu. Autobus porusza się w oparciu o samochód, a jego wymiary są duże. Pasażer autobusu może przewozić do 60 osób.

Ciężarówka
Ciężarówka jest transportem lądowym z ośmioma kołami. Zwykle ciężarówki są używane do transportu ciężkich ładunków, drewna, kamienia i innych ciężkich ładunków. Aby chłopcy mogli prowadzić ciężarówkę, wymagane jest zdanie pojazdu testowego, posiadanie prawa jazdy kategorii B, pozwolenia na użytkowanie, aż do karty KIR.

Pociąg
Kolej to transport publiczny wykorzystujący silniki Diesla. Zamiast czterech kół, koła pociągu mają więcej niż 4 koła i są wykonane ze stali, która mocuje się do szyn.

To w pewnym sensie … rodzaj transportu lądowego w Indonezji. Gdzie jest transport, który zawsze towarzyszy codziennemu człowiekowi?*

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*