Ostrzeżenie o Narodowym Dniu poezji, 3 piosenka pochodzi z wiersza Sastrawana Indonezja

Indonezja świętuje pracę penyairnya z okazji Narodowego Dnia poezji. Ostrzeżenie Narodowy Dzień Poezji przypada corocznie na 28 kwietnia. Narodowy Dzień Poezji jest ściśle związany z literatami z kraju wody, a mianowicie Chairil Anwar.

Hołd dziełom wierszy poetów składają także muzycy z Indonezji. Hołd został złożony poprzez przekształcenie wiersza w piosenkę. Proces zmiany formy utworów literackich poezji w formę pieśni nazywa się musikalisasi puisi.

Wiersz do każdej zwrotki wiersza zostanie dodany dźwięk tonu. Według page Musaika wiersz Chairil Anwar, Viji Tukula, Sapardi Joko Damono jest pięknie zapakowany w piosenkę. Co wyciągnął z wiersza poeta Indonezji?

Piosenki zaadaptowane z wierszy Miss praca Subaggio Sastrovardojo to wydanie z 13 kwietnia 2013 r. Banda Neira to zespół muzyczny stworzony przez Rarę Sekara i Anandę Badudu.

Cytowany ze stron encyklopedii literatury indonezyjskiej, Subagio Sastrovardojo jest znany jako poeta, który również pisał opowiadania i eseje. Urodził się 1 lutego 1924 r.w Madiun we wschodniej Jawie i zmarł w Dżakarcie w wieku 72 lat 18 lipca 1996 r.

Działa zbiór wierszy w formie Subaggio, a mianowicie „Symfonia” (1957), „Strefa Graniczna” (1970), „Keronkong Motinggo” (1975), „Dziennik” (1979), „dzień i Hara” (1982), „Symfonia dwóch” (1989), a także „śmierć i więcej znajomych” (1995).

Kiedy wiersze Miss zamieniły się już w piosenkę, Mężczyzna słuchałby jej przez pięć minut. Niestety, na podstawie oświadczenia rzecznika gangu Naira na Instagramie, lepiej Rara Sekar i Ananda Badoudu nie kontynuują już swojej pracy Gang Neira.

2. Piosenka o kwiatku i Ścianie W Czerwonym opowiada historię (zaadaptowana z wiersza Viji Thukula)
Viji Thukul urodził się 26 sierpnia 1963 r.we wsi Sorogenen, Solo, Jawa Tenga. Viji Thukul, znany jako poeta pelo (seplenienie).

Zaczął pisać wiersze w szkole podstawowej (SD) i zaczął interesować się światem teatru, gdy był w szkole średniej (SMP). Tymczasem cytat z Cultura.id Red opowiada historię zespołu strumieniem poematu muzycznego „Rock Solo”.

Zespół powstał w 2004 roku i składa się z czerwonego świtu na wokalu i gitarze, Januara Arifina na basie i szerokości Ziemi na bębnie. Red opowiada, jak tworzyć utwory poetyckie z dzieł pisarzy indonezyjskich.

3. Piosenka Ariedy „czekasz na porę suchą” (zaadaptowana z wiersza Abdula Hadiego WM)
Abdul Hadi U. M. pełne imię i nazwisko Hadi Viji Mutari, znany jako poeta, humanista i muzułmański uczony, który urodził się 24 czerwca 1946 r.w mieście Somenep w Madurze. Pochodził z rodziny wiernych muzułmanów czczących Boga. Jego ojciec był muzułmaninem Tiogoa, a matka pochodziła z rodziny królewskiej Surakarty.

Abdul Hadi Um jest również znany jako redaktor książek, recenzent i tłumacz dzieł literatury islamskiej i arcydzieła literatury światowej. Wiele prac należących do Abdula Hadiego, które zawierają literaturę suficką: Antologia (tłumaczenie i esej, 1985), Rubayat Omar Khayyam (tłumaczenie i esej, 1987) oraz zbiór wierszy dla dzieci Iqbal: przesłanie do narodów Wschodu (tłumaczenie wiersza i dyskusja, 1986).

Piosenka, na którą czekasz w porze suchej, którą śpiewa Arred, została opublikowana na kanale Indo-folk w 2017 roku. Duet Arred powstał w 1982 roku. To Ari Malibu I said Gaudiamo.

Arieda zwykle występuje na imprezach kampusowych, aby zaśpiewać balladę o Johnie Denver, Simonie i Garfunkelu. Zaczęli śpiewać wiersze w 1987 roku, kiedy minister edukacji i kultury zaprosił ARI i uspokoił się, by zaśpiewać puisi Sapardi.

Arieda była aktywna do 14 czerwca 2018 r. Ari zmarł w wieku 57 lat. Zmarł na raka przełyku. Dopóki to nie ustąpi, nadal kontynuuj pracę, ale w innym formacie.*

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*